menu
Teatr
Mały Plastuś
Aktualności Angielski Teatr Zapisy i opłaty Nasza kadra Co robimy Warunki lokalowe Kontakt Archiwum

29.11

ZABAWY DRAMOWE...

Zabawy dramowe wzbogacają wyobraźnię, rozwijają pamięć, pobudzają do działania twórczego, rozbudzają refleksję, pomagają w zrozumieniu motywacji różnych zachowań, pozwalają na samodzielną analizę utworu literackiego. Nauczyciel przedstawia dzieciom fikcyjna sytuację, a dzieci, wykorzystując wyobraźnię, pamięć, zmysły, swoje ciało i głos, przedstawiają coś, co nie jest w danej chwili obecne. Drama to wielka przygoda, niespodzianka, to napięcie, które rozciąga się pomiędzy wyobrażeniem a działaniem.
 

29.11

TEATR KAMISHIBAI

Kamishibai (jap. - papier, shibai - sztuka) to inaczej "papierowy teatr", nazywany również "teatrem obrazkowym". Większość Kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z 10-16 pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Ich prezentowaniu towarzyszy wyjątkowy nastrój, powstający za sprawą przenośnego teatru. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a forma opowiadania to prawdziwie teatralne doświadczenie. więcej »
 

29.11

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE...

więcej »
 

29.10

JESIENNY TEATR KUKIEŁEK...

Dzieci na zajęciach teatralnych stworzyły kukiełki z kasztanów. Podczas ich wykonywania było mnóstwo zabawy, śmiechu, a przede wszystkim dzieci były bardzo kreatywne. Miały mnóstwo pomysłów jak wykorzystać udostępnione materiały... Dzieci z niecierpliwością oczekiwały kolejnych zajęć, gdyż miały możliwość zorganizowania przedstawień z wykorzystaniem własnoręcznie zrobionych kukiełek. więcej »
 

29.10

EMOCJE...

W październiku, na kółku teatralnym skupiliśmy się na emocjach. Głównym celem zajęć było wspomaganie rozwoju dzieci w zakresie inteligencji społecznej, moralnej i emocjonalnej. Poprzez zorganizowane zabawy i ćwiczenia dzieci miały szanse w budowaniu poczucia własnej wartości, rozwijania empatii i uwrażliwianie na potrzeby innych.  więcej »
 
« starsze