menu
Teatr
Mały Plastuś
Aktualności Angielski Teatr Zapisy i opłaty Nasza kadra Co robimy Warunki lokalowe Kontakt Archiwum

30.01

JESTEŚMY KREATYWNI…

Do twórczej zabawy, czasem wystarczą najprostsze rzeczy takie jak kartony, gazety… kreatywność i pomysłowość dzieci jest nieskończona.  więcej »
 

30.01

ĆWICZYMY PAMIĘĆ…

Ćwiczenia na pamięć, wykonywane systematycznie i z zaangażowaniem, usprawniają pracę mózgu, poprawiają koncentrację, wpływają na logiczne myślenie. Ćwiczenia pamięci w formie zabaw to sposoby zapamiętywania poprzez wszystkie zmysły: wzroku, słuchu, smaku, dotyku i węchu. Za ich pomocą dzieci łatwiej i szybciej opanowują niezbędne informacje. Niezastąpionymi metodami w procesie rozwijającymi pamięci u dzieci są: piktogramy, wierszyki i rymowanki, mapy mentalne, łańcuchy skojarzeń, pantomimy.
 

30.01

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE...

Raz w miesiącu dzieci z kółka teatralnego mają zajęcia logopedyczne z Panią Kasią. Wykonują ćwiczenia usprawniające motorykę narządów mowy: języka, warg, żuchwy, podniebienia miękkiego oraz ćwiczenia emisyjno – głosowe i oddechowe.
 

21.12.2018

LALKI TEATRALNE

Dzieci z grupy SOWY poznały różne rodzaje lalek teatralnych, takich jak : kukiełka, pacynka, marionetka, jawajka. Miały możliwość obejrzenia ich i podjęcia się trudnej sztuki poruszania nimi. Natomiast dzieci z grupy ZERÓWKA odświeżyły i utrwaliły swoje wiadomości na ten temat, a ponad to spróbowały zainicjować krótką inscenizację przy pomocy wybranych przez siebie lalek. więcej »
 

21.12.2018

ZABAWY SŁOWAMI...

Dzieci z grup teatralnych doskonaliły swoje umiejętności wypowiadania się i formułowania krótkich i precyzyjnych komunikatów w zabawie „Zaufaj mi poprowadzę cię…” Szukały rymów i ćwiczyły poprawną wymowę w zabawach logorytmicznych. Poszerzały swój zasób słownictwa i dokładność zadawanych pytań w zabawie „Kim lub czym jestem…?”. W zabawach twórczych kształtowały i doskonaliły, interpretacje głosowa oraz głośne i wyraźne mówienie. więcej »
 
« starsze